Poznańskie rozmowy Obywateli – prawybory, czyli demokracja od zaraz!

Udostępnij:

Poznań przywitał w środę Pawła Kasprzaka, Tadeusza Jakrzewskiego i Piotra Pytlakowskiego fatalną pogodą, co miało wpływ na frekwencję podczas spotkania – stąd tak duże zainteresowanie relacją on-line. Za to samo spotkanie przebiegało w ciepłej, a chwilami nawet gorącej atmosferze
 
Uczestnicy, w przeważającej części członkowie KOD Wlkp. oraz kilkanaście osób wywodzących się z różnych ugrupowań, czy po prostu zwolennicy działań demokratycznych, po wysłuchaniu wprowadzenia Pawła Kasprzaka zadawali pytania dotyczące konkretnych rozwiązań odnoszących się do prawyborów. Bardzo ważnym punktem debaty było wyjaśnienie i uzgodnienie wspólnego stanowiska członków KOD Wlkp. i Obywateli RP. Padały trudne pytania, wynikające z różnych doświadczeń ze współpracy z Zarządem głównym KOD, ale odpowiedzi na nie doprowadziły do wyjaśnienia wielu wątpliwości i niejasności.
 

 

Dyskutowano o celowości organizowania prawyborów w Poznaniu, gdzie jak się wydaje sytuacja jest jasna i stabilna, a dotychczasowa władza samorządowa może liczyć na dalsze poparcie. Jednakże takiej gwarancji nie ma i trzeba podejmować działania, które wpłyną na wybór autentycznych, demokratycznych liderów.

Podsumowując – współpraca przy organizacji prawyborów jest zadaniem ponad podziałami, tak jak udział w obserwatoriach wyborczych. Podczas kolejnych spotkań zostaną ustalone szczegółowe i konkretne działania dla wszystkich, którzy są zainteresowani aktywnym działaniem na rzecz demokratycznych wyborów.

opr. RB
fot. Waldemar Andrzej Jóźwiak, Grzegorz Borys

Spotkania w Polsce – zobacz, gdzie jeszcze będziemy – tutaj.

 

 

 


Popierasz nasze działania? Wpłać darowiznę!

 


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *