Dla wyborców

Udostępnij:
  • 178
    Shares

Celem prawyborów jest wyłonienie wspólnych list opozycji demokratycznej w wyborach samorządowych. To obywatele, nie partie, powinni decydować kto się na tych listach znajdzie.

W prawyborach będą mogli głosować wszyscy dorośli obywatele, którzy podpiszą Deklarację Demokratyczną. Głosowanie odbędzie się tak, jak w wyborach powszechnych – na kartach wyborczych wrzucanych do urn w lokalach wyborczych.

W prawyborach swoich kandydatów będą wystawiały partie, ruchy samorządowe i organizacje społeczne. Wyłonione w ten sposób zostaną koalicyjne listy i kandydaci.

Mapa podpisów:

Prawybory zostaną zorganizowane w tych samorządach, w których są lokalne komitety wyborcze chcące wziąć w nich udział. Jeżeli chcesz, żeby zostały one zorganizowane także u Ciebie podpisz apel do polityków:

„Popieram organizację prawyborów w mojej gminie. Chcę mieć wpływ na to, kto będzie kandydował w wyborach samorządowych.”

 

Podpisz apel do polityków:

* pole wymagane


Przetwarzanie danych osobowych

  • Administratorem zbieranych danych osobowych jest przez fundacja Wolni Obywatele RP z siedzibą w Warszawie przy ulicy Henryka Dembińskiego 4B. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia prawyborów, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia.

Organizacja prawyborów

Newsletter

WebinariumUdostępnij:
  • 178
    Shares