Poseł Huskowski chce prawyborów, by walczyć z PiS

Prawybory Stanisław Huskowski Demokracja od Zaraz
Udostępnij:

Gazeta Wyborcza Wrocław opublikowała rozmowę z posłem Unii Europejskich Demokratów Stanisławem Huskowskim, który uważa, że prawybory to najlepszy sposób wybrania wspólnego kandydata opozycji antypisowskiej
 
Stanisław Huskowski tłumaczy dla GW: – Prawybory są najlepszym z możliwych narzędzi wybrania wspólnego kandydata opozycji antypisowskiej i pomysłem na zwiększenie frekwencji przy urnach. Niechętni PiS-owi wyborcy są w dużej części również niechętni partiom politycznym, a te wystawiają swoich kandydatów na prezydenta i tym samym zmniejszają swoje wyborcze szanse na pokonanie PiS-u.

W czwartek we Wrocławiu Obywatele RP organizują konferencję prasową, na której samorządowcy i politycy – zwolennicy prawyborów będą mówili o konieczności ich zorganizowania.

– Chcemy szerzej rozpropagować tę ideę. Jest ogólnopolska. Nie chcemy się skupić tylko na wyborach wspólnego kandydata na prezydenta, burmistrza czy wójta, ale ustalić też listy do rad miast, gmin, powiatów i sejmików. Mandat takiej listy byłby bardzo silny, a wyborcy uwierzyliby w mechanizm demokracji. Wiedzieliby, że powstały one dzięki nim, a nie w wyniku ustaleń i kuluarowych rozmów: „My wystawiamy swojego człowieka we Wrocławiu, a wy swojego w Gdańsku”. W prawyborach nie byłoby żadnego takiego „handlu”, tylko klarowny wynik głosowania – wyjaśnia poseł Huskowski.

Rozmowę ze Stanisławem Huskowskim czytaj w Gazecie Wyborczej.

 
O prawyborach również na stronie Demokracja od zaraz.
 
fot. Facebook/Stanisław Huskowski


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *