Obywatele RP w Kielcach rozmawiali o prawyborach

Udostępnij:

Około 30 osób wzięło udział w sobotę w Kielcach w spotkaniu z Pawłem Kasprzakiem i Tadeuszem Jakrzewskim. Rozmawiano o prawyborach, choć większość spotkania zdominowały lokalne sprawy przygotowań do wyborów samorządowych
 
Na spotkaniu pojawiła się m.in. przewodnicząca KOD świętokrzyskie, rzecznik kieleckiej PO, przedstawiciel partii Razem, przedstawiciele i przedstawicielki komitetu Inicjatywy Feministycznej, Świecki Samorząd. Niestety, mimo dostarczonych zaproszeń, nie przyszedł nikt z aktualnych władz samorządowych, choć o przyjeździe Pawła Kasprzaka informowała wcześniej również Gazeta Wyborcza, podając dokładny termin i miejsce debaty.

Na przebieg rozmowy wpłynęła przede wszystkim decyzja Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej o wspólnym startowaniu do wyborów samorządowych w Kielcach, ogłoszona tego samego dnia na przedpołudniowej konferencji prasowej. Przedstawiciele tych organizacji zapowiedzieli jednocześnie utworzenie wspólnego programu dla młodych, obejmującego m.in. konsultacje i debaty. Nie sposób było jednak nie odnieść wrażenia, że ów program ma nie być szerzej konsultowany, np. ze środowiskami lewicowymi, feministycznymi lub komitetami lokalnymi.

Pozytywnym aspektem dyskusji było wyrażenie chęci wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu dotyczącym jak najszerszej koalicji samorządowej, które przygotują lokalnie działający Obywatele RP.

Spotkanie w Kielcach było kolejnym z cyklu spotkań o prawyborach, jakie Obywateli RP organizują w Polsce. W poniedziałek 28 stycznia Paweł Kasprzak, Piotr Pytlakowski i Tadeusz Jakrzewski będą w Bydgoszczy. Lista miejsc i terminy spotkań – tutaj.

Małgorzata Marenin
 
Relacja wideo ze spotkania:


 

Przeczytaj o spotkaniu w Kielcach na Wyborcza.pl.

 


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *