Demokracja od zaraz. Konferencja o prawyborach we Wrocławiu

Prawybory - Wrocław - Konferencja - Demokracja od Zaraz!
Udostępnij:

Parlamentarzyści i samorządowcy wzięli udział w konferencji prasowej poświęconej akcji „Demokracja od zaraz”, którą Obywatele RP zorganizowali we Wrocławiu. Zadeklarowali poparcie i udział w prawyborach
 
W konferencji udział wzięli: Stanisław Huskowski – poseł UED, Michał Jaros – poseł Nowoczesnej, kandydat na prezydenta Wrocławia, Robert Butwicki – przedsiębiorca, kandydat na prezydenta Wrocławia, Małgorzata Marenin z Kongresu Kobiet (ORP) – kandydatka na prezydenta w Kielcach, Piotr Lech, burmistrz Milicza oraz Jerzy Niemczuk, pisarz, organizator komitetu prawyborczego w Szczytnie.

– To nie są normalne wybory, musimy głosować za lub przeciw Prawu i Sprawiedliwości. Prawybory to nasza oferta skierowana do partii politycznych, dajemy im w ten sposób wiarygodność, której im dzisiaj brakuje. Ta oferta dotyczy zwłaszcza sejmików samorządowych, bo tam partie są najsilniejszymi graczami – mówił Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. – Jeżeli oddamy sejmiki samorządowe w łapy Prawa i Sprawiedliwości to stworzymy beznadzieją sytuację przed wyborami do parlamentu, a one są tuż za rogiem – tłumaczył.

Paweł Kasprzak: – Obywatele RP nie tylko żądają prawyborów do sejmików samorządowych, ale zrobią to, co zwykle robią w takich sytuacjach, żeby to na partiach wyegzekwować. Otóż politycy mogą się spodziewać naszych pikiet pod siedzibami swoich partii.

Kandydat na prezydenta Wrocławia Michał Jaros zadeklarował: – Wyłonienie jednego kandydata w prawyborach to wielkie wyzwanie, bo każdy musi z czegoś zrezygnować, ale chcę zadeklarować, że jestem gotów stanąć do prawyborów, do których przekonuje poseł Stanisław Huskowski i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
 

 
– Jeżeli partie pójdą indywidualnie do wyborów, to przegrają – mówił poseł Stanisław Huskowski wyjaśniając, dlaczego prawybory są szansą pokonania PiS oraz zainteresowania wyborami osób, które zraziły się do partii. – Dzisiaj nie tylko partie polityczne są na scennie, ale również organizacje społeczne, które często mają większy posłuch niż partie, jak np. Ogólnopolski Strajk Kobiet, KOD swego czasu, czy Obywatele RP. One również mogą wziąć udział w prawyborach, zgłaszać kandydatów na równi z partiami – twierdził poseł UED.

Jerzy Niemczuk, pisarz, organizator komitetu prawyborczego w Szczytnie uważa, że prawybory są ogromną szansą dla nas. – Zostanie po nich ludzki potencjał, który będzie można wykorzystać przy wyborach rzeczywistych. Na to mam nadzieję, dlatego prawyborom bardzo kibicuję – zapewniał.

– Nadszedł czas, by w Polsce wprowadzić nowy styl uprawiania polityki. Nowoczesny, obywatelski, demokratyczny. I temu również służą prawybory – mówiła Małgorzata Marenin (ORP), kandydatka na prezydenta Kielc.

 
CZYTAJ TEŻ:

Tu Wrocław: Będą prawybory przed wyborami samorządowymi? Kandydat z Wrocławia zadeklarował udział

Wrocław Wyborcza.pl: Jaros: Wystartuję w prawyborach na prezydenta Wrocławia. Organizować je chcą Obywatele RP
 
fot. Katarzyna Kwiatkowska

Relacja na żywo ze spotkania:

 


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *